ANASAYFA Telefon iPhone 16 piyasaya çıktığında, işte böyle görünecek

iPhone 16 piyasaya çıktığında, işte böyle görünecek

4RMD tarafından hazırlanan YouTube videosu, sızdırılan bilgilere dayanarak iPhone 16'nın olası tasarımını ortaya koyuyor. Video, bazı eksiklikler olmasına rağmen telefonun genel görünümünü başarılı bir şekilde betimliyor.
yazar
Sedat Ocak
İmtiyaz Sahibi
iPhone 16 piyasaya çıktığında, işte böyle görünecek

Apple, iPhone 16 Serisini Eylül Ayı Ortasında Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Her ne kadar iPhone 16 serisi Eylül ayı içerisinde piyasaya sürülecek olsa da, yeni telefonlar hakkında öğrenmemiz gereken detaylar önceden sızdırıldı. Yazılım tarafında hala sürprizlerle karşılaşabileceğimiz belirtilirken, Pro ve Pro olmayan modeller için kullanılacak tasarım detayları neredeyse netleşti. Son aylarda sızdırılan tasarım detayları, iPhone 16'nın tasarım konseptine dair önemli ipuçları veriyor.

iPhone 16 ve 16 Plus Tasarımı Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

İçerik üreticisi 4RMD, iPhone 16 ve 16 Plus için hazırladığı konsept tanıtım videosunu paylaştı. Video, sızıntılarla örtüşen detayları içeriyor ve iPhone 16'nın tasarımının nasıl olabileceğine dair ipuçları sunuyor. Ön tarafta tamamen ekranla kaplı olacak telefonlarda, ekran boyutunun değişmeyeceği ve Pro modellerinin daha ince çerçevelere sahip olacağı belirtiliyor.

iPhone 16 Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri Neler Olacak?

iPhone 16'nın OLED paneli için 90Hz yenileme hızı beklenirken, Apple'ın yine de 60Hz yenileme hızını tercih etmesi muhtemel görünüyor. Ayrıca, iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde kenarların titanyum yerine alüminyumdan yapılacağı, Pro modellerin ise titanyum özelliğine devam edeceği belirtiliyor. Dikey kamera modüllerinin ise uzamsal fotoğrafçılığı destekleyeceği ifade ediliyor.

Windows 11 Düşüşe Geçerken Windows 10 Sürprizlerine Devam Ediyor

Windows 11 Düşüşe Geçerken Windows 10 Sürprizlerine Devam Ediyor