Kategoriler
Donanım

TSMC ve MediaTek 10 bin kişilik istihdam yaratacak

İşlemci dünyasında özellikle MediaTek tarafından yapılan son tanıtımlar, tüm dengeleri tamamen değiştirdi. Bu denge değişiklikleri ile birlikte işlemci alanında faaliyet gösteren şirketler yeni planlamalar yapmaya başlarken dün itibariyle yeni bir sistem planı daha ortaya çıktı.

Rapora göre TSMC ve Mediatek toplamda 10 bin çalışanın bu sektörde istihdam edilmesini istiyor. Yapılacak yeni 10 bin personel alımlar ile birlikte üretim kapasiteleri artırılacak ve daha fazla üretim yapılabilecek. 10 bin kişinin şirketlere göre paylaşımında ise 2000 MediaTek 8000 TSMC olarak bir bu durum söz konusu.

Yatırımlarını duyurmuştu

TSMC, Nisan 2021’de 3 yıl içinde 100 milyar dolar yatırım yapacağını duyurmuştu. Yeni yatırımlar yeni fabrikaların inşa edilmesinin yanı sıra mevcut fabrikalardaki üretim kapasitesinin artırılması için de kullanılacak. Üstelik şirket tarafından yapılan açıklamalarda üretimlerin daha da hızlanması için yeni hızlı makinelerin de alınacağı belirtilmişti.

Daha fazla fabrikanın yapılması daha fazla iş gücüne ihtiyaç duyulmasına neden olduğundan dolayı şimdi 10 binden fazla kişi sektörde istihdam edilecek. 2022 yılında özel bir işe alım süreci başlatılacak olan şirketler, bu alım süreci ile birlikte özellikle hizmet verdiği ülkelerdeki ekonomiye de daha fazla katkı sağlamış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir