Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Turkcell Aboneleri İçin Önemli Uyarı: Hotspot Artık Ücretli!

Turkcell, 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren mobil data paketlerini başka cihazlarla paylaşmayı ücretli hale getirdi. Ancak, ücretsiz olarak bu özelliği kullanmanın bir yolu bulunuyor. Turkcell’in Hızlı Giriş adını verdiği özellik sayesinde mobil paylaşım için ücret ödemeden hotspot kullanabilirsiniz. Ancak, bu işlemi yapmadan internet paylaşımı yaparsanız ? TL ödemeniz gerekmektedir.

Eğer Turkcell abonesiyseniz ve cepten internet paylaşımı yapmak istiyorsanız, öncelikle Hızlı Giriş sistemini kullanmanız gerekmektedir. İşlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Cep telefonunuzun Ayarlar bölümünden “Kişisel Erişim Noktası” menüsünü açın.
2. Bu işlemi yaptığınızda size bir kısa mesaj gelecektir.
3. Gelen mesajın içinde bir link bulunacaktır. Bu linke 10 dakika içinde tıklamanız gerekmektedir.
4. Linke tıkladığınızda açılan sayfada Hızlı Giriş menüsünü göreceksiniz. Buraya cep telefonunuzu yazmanız gerekmektedir.
5. Ardından onay verip yeni bir kısa mesaj ile gelen şifreyi girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hotspot hizmetini ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan internet paylaşımı yaparsanız ? TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu işlem sadece Turkcell aboneleri için geçerli olup, Türk Telekom ve Vodafone abonelerinin özel bir işlem yapmasına gerek yoktur. Bu iki operatör için hotspot yani mobil internet paylaşımı ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir