Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Türkiye’de dijital yayın rekabeti kızışıyor! Yeni oyuncu HBO Max 

Dijital yayın servislerinin Türkiye’de ilgi görmesi, dünya genelindeki popüler pek çok servisin Türkiye’ye yönelik yatırım yapmasını da teşvik ediyor. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda çok daha fazla şirketin Türkiye pazarına girmesi ve kullanıcılara yeni seçenekler sunması beklentiler arasında.

Disney’in yaptığı resmi açıklama sonrası geçtiğimiz gün itibariyle yeni bir açıklama bu sefer HBO Max’ten geldi. HBO Max tarafından yapılan açıklamalarda kısa süre içerisinde Türkiye’ye yönelik yeni çalışmaların yapılacağı ve bu çalışmalar kapsamında da Türkiye pazarında kullanıcıların HBO Max içeriklerine uygun fiyatlar ile ulaşabileceği belirtildi. Üstelik bu konuda yapılandırma da büyük oranda tamamlanmış durumda.

Barış Zavaroğlu ile anlaşma sağlandı

Yeni platformla ilgili ilk iddialar genel müdür ismi üzerine ortaya atılmıştı. HBO Max Türkiye Genel Müdürü olarak atanan ismin bir zamanlar Turkcell TV+ Genel Müdürü olan Barış Zavaroğlu olduğu yönünde iddialar vardı. Sektörden isimlere göre bu atama gerçekleşti ve Zavaroğlu resmi olarak HBO Max’in Türkiye operasyonlarının başına geçti.

Öte yandan aldığım duyumlara göre şirket sadece genel müdür değil diğer pozisyonlar için de farklı isimlerle görüşmeye devam ediyor. Şimdilik bir isim veremiyor olsam da farklı pozisyonlar için görüşmelerin yapıldığı bilgisini aldım.

Öte yandan platformun ilgili sayfalarına girdiğimizde karşımıza ‘HBO Max henüz sizin bölgeniz için uygun değil (hizmet veremiyor)’ ibaresi çıkıyor. HBO Max özellikle Game of Thrones dizisi ile popüler oldu. Artık yayında olmayan diziye ek olarak The Wire, The Leftovers, Chernobly ve True Dedective gibi dizileri de oldukça popülerdi. Ülkemizde farklı kanallarda yayınlanan bu diziler platform üzerinden izlenebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir