Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Twitch, TwitchCon Paris’te Yeni Özellikleri Duyurdu: Keşif Akışı ve Hikâyeler Geliyor!

Twitch, Avrupa’daki üçüncü con etkinliği olan TwitchCon Paris’te hem mevcut hem de gelecek özelliklerini duyurarak yayıncılar ve moderatörler için işlerini kolaylaştıracak geliştirmeler yapacağını açıkladı.

Öncelikle, Twitch’in popüler hikâyeler özelliğini platforma getireceği duyuruldu. Sosyal medya uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bu özellik, Twitch kullanıcılarının da hikâyeler paylaşmasını sağlayacak. Bu özellikle birlikte yayıncılar yayında olmasa bile izleyicilerine ulaşabilecekler.

Bununla birlikte, yeni yayıncıları keşfetmeyi kolaylaştırmak için “Keşif Akışı” adı verilen bir özellik tanıtıldı. Bu özellik sayesinde Twitch uygulamasına girdiğinizde, kişiselleştirilmiş bir keşif alanıyla karşılaşacaksınız. Burada sizin tercihlerinize göre seçilmiş klipler ve yayıncılar yer alacak. Bu sayede daha çabuk ve zevkinize uygun bir kanal bulmanız sağlanacak.

Twitch’in hedefi, izleyicileri saatlerce keşif kuyruğunda tutmak değil, yeni kanalların keşfedilmesini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle, Keşif Akışı özelliği ile daha verimli bir keşif deneyimi sunmayı amaçlıyorlar.

Keşif Akışı özelliğinin sonbahar aylarında yayınlanacağı belirtilirken, öncesinde sürekli testler yapılacağı da duyuruldu.

Bu yeniliklere ek olarak, hikâyeler özelliği de Twitch’e geliyor. Yayıncılar, yayında olmasalar bile hikâyeler aracılığıyla izleyicilerine ulaşabilecekler. Ayrıca, hikâyelerin en çok etkileşim sağlayan izleyicilere ve abonelere özel olarak paylaşılabileceği ve yayın duyuruları gibi bilgilendirmeler için de kullanılabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir