Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Twitter Makaleler özelliği geliyor!

Bugüne kadarki süreç içerisinde 140 karakter ile sınırlandırılan mesajları ile sürekli gündemde yer alan Twitter, geçtiğimiz dönemlerde karakter sınırında esneme yapmıştı. Ancak şu anda geliştirilme aşamasında olan özellik, makaleler olarak adlandırılıyor ve çok daha uzun yazıların yazılmasına imkan tanıyor.

Sosyal ağa gelecek özellik için çalışmalar gerçekleştiren uzmanlar tarafından ortaya çıkarılan bu durum, Twitter’ın bugüne kadarki tutumu ile tamamen ters bir geliştirmenin yapılacağını gösteriyor. Twitter’da makale yazılmasına imkan tanıyacak olan yenilik, Twitter’ın çok daha farklı bir platform haline gelmesine sağlayacak. Özellikle Twitter kullanımı alışkanlıklarında paylaşılan mesajlar ile böyle bir ihtiyacın olduğu tespit edilmiş olabilir.

Twitter’ın yeni özelliği neler sunacak?

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikle ilgili hiçbir detay bilgi sahibi değiliz. Ancak görüntüden anlayabildiğimiz, Twitter’ın Makaleler özelliği için yeni bir bölüm oluşturacağı yönünde. Platform, bu bölümde muhtemelen karakter sınırı uygulamayacak ve kullanıcılar, flood yerine bu özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Geliştirme aşamasında olan özellik, şu an için deneyimlenemiyor. Twitter, söz konusu özellikle ilgili herhangi bir açıklamada da bulunmadı. Bu durum, özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağını bile belirsiz hale getiriyor. Önümüzdeki dönemler, Twitter’ın Makaleler özelliği ile ilgili daha fazla detay verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir