Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Uber çağırdı kaza yaptı, 63 milyonluk dava açtı!

Massachusetts’li bir adam, Uber’e 63 milyon dolarlık dava açtı ve araç çağırma şirketinin, kendisini felç eden bir kazada direksiyonda olan tehlikeli bir sicile sahip bir sürücü kiraladığını iddia etti. Salı günü Suffolk Yüksek Mahkemesi’nde açılan davaya göre Will Good, geçen 30 Nisan’da işten eve dönerken bir Uber’deydi ve sürücü aniden yoldan çıkıp park halindeki bir araca çarptı. Dava, Good’un kafasını yolcu koltuğuna çarptığını ve felç olduğunu hemen anladığını söylüyor.

Good, bir jüri duruşması ve fiziksel ve duygusal yaralanmalar, kalıcı sakatlık ve olağanüstü acı ve ıstırap da dahil olmak üzere tazminat istiyor.

Eyalet Başsavcısı Maura Healy, Uber ve Lyft’in sürücülerini çalışan olarak sınıflandırmayarak yasaları çiğnediğini savundu ve bunun şirketlerin sürücülerinin eylemlerinin sorumluluğundan kaçınmalarına izin verdiğini söyledi.

Seçmenler 2020’de Kaliforniya’da benzer bir oylama girişiminde araç çağırma şirketlerinin yanında yer aldı, ancak daha sonra bir yargıç önlemin anayasaya aykırı ve uygulanamaz olduğuna karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir