"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Video Oyunları

(1 kayıt bulundu)

Gözlerinizi açıyorsunuz. Her şey bulanık. Sanki bir rüyadan veya uzun bir uykudan uyanmış gibisiniz. Etrafınızda olup bitenleri algılayabilmeniz için kendinize biraz zaman tanımak istiyorsunuz ama işitme gücünüz yerine geldiğinde aslında zamanınızın olmadığını fark ediyorsunuz. Bir an önce kendinize gelip gücünüzü toplayarak saklanabileceğiniz ve bir an dahi bile olsa soluklanabileceğiniz bir siper bulmanız gerekiyor. Yanınızdan geçen büyük bir tankın çıkardığı gürültüyü duyunca irkiliyorsunuz ama endişelenmenize gerek yok. Tank sizin birliğinize ait. Tankın arkasına saklanmaya karar veriyorsunuz. Kendinizi bir an için bile olsa güvende hissettiğinizi sanarken düşman keskin nişancıları ateş etmeye başlıyor. Şimdi fark ediyorsunuz ki aslında işitme duyunuzu tam olarak yeni yeni kazanıyorsunuz. Etrafınızda uçuşan mermilerin sağır edici vızıldamalarını, havadaki helikopterlerin ve uçakların gürültülerini, askerlerin bağırışlarını ve bombaların patlamalarını şimdi duymaya başlıyorsunuz. Şu an için aklınızda olan tek düşünce ise birliğinizi bulmak. Silah arkadaşlarınız ile yenilmez olduğunuzu siz de biliyorsunuz. Ama vücudunuz daha fazla gidebilecek ve mücadele edecek güçte değil. Düşman keskin nişancılarının ulaşamayacağı bir kör nokta bulduğunuzu düşündüğünüz bir siperde eğilerek birkaç saniyede olsa gözlerinizi dinlendirmek istiyorsunuz ve gözleriniz kapatıyorsunuz.

Gözleriniz açıyorsunuz. Rekor kıracak bir desibelde şarkılar söyleyen taraftarları fark ediyorsunuz ilk olarak. Etrafınıza baktığınız da bir futbol sahasında olduğunuzu görüyor ve ayaklarınızın altındaki yemyeşil çimin sıcaklığını tam hissettiğiniz anda Xavi’den gelen bir pas ile harekete geçiyorsunuz. Usta bir top kontrolü ile hemen rakip kaleye dönüyorsunuz ve sizi Pepe ile Ramos karşılıyor. O an içgüdülerinize güvenerek yaptığınız driplingler ile savunmayı geçerek Casillas ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hayatınızda hiç bu kadar soğukkanlı hissetmemiştiniz ve bu an için hazırlıklısınız. Her zamanki klasınızla vurarak topu ağlara gönderirken o vuruşun gol olacağını zaten tüm kalbinizle biliyordunuz. Tüm saha isminizi haykırıyor. Gol sevincini taraftarlara koşarak kutluyorsunuz. Takım arkadaşlarınız size sarılıyor. Ronaldo’nun asık suratını gördüğünüzde o anın sevincini iliklerinize kadar yaşarken o anı durdurmak istiyor ve gözleriniz kapatıyorsunuz.

Gözlerinizi açıyorsunuz. Bilgisayarınızın parlak ekranı karşılıyor sizi gülümsercesine. Bilgisayar masanızda ise Battlefield, Call of Duty, PES ve FIFA oyunlarının CD’leri var. Geçirdiğiniz zamandan ne kadar çok keyif aldığınızı düşünüyorsunuz bir an.

İşte bilgisayar oyunları bizi böyle çekip alırlar hayatımızdan. O oyunlardaki dünyanın bir parçası, bir kahramanı oluruz. Gerçek dünyadaki dertlerimizden alır ve apayrı bir ortama sürükler bizi. Araba yarışları oyunlarını oynarken bir Formula 1 pilotu olmanın keyfini çıkarırız. Uçak simülasyonu oynarken bir pilot olur, gökyüzünde bir kuş gibi özgürcesine süzülmenin mutluluğunu yaşarız. Futbol oyunları oynarken Messi olur, topla gösteriler yaparak herkesi hayran bırakırız kendimize. Macera oyunlarında adrenalinin son seviyesine ulaşır, gerilim oyunlarında ise her an yerimizden zıplamaya ve çığlık atmaya hazır oluruz.

Oyun oynamak annelerimizin dediği gibi bir zaman kaybı değildir aslında. Özellikle son zamanlarda yapılan araştırmalara göre erken yaşta oyun oynamanın aslında bizim için birçok avantajı vardır. Hayal gücümüzü genişlettiği gibi, strateji oyunları ve satranç, puzzle gibi zeka oyunları oynayarak kısa zamanda çabuk kararlar vermek, hızlı düşünmek, problem çözmek ve strateji oluşturmak dışında zeka kabiliyetimizi de geliştirmiş olur. MMORPG yani online oyunlar oynayarak yeni arkadaşlıklar da ediniriz. Birçok yeni kültür tanır ve bu kültürlerle etkileşime gireriz. Yeni bir dil öğrenmemizde de etkin bir rol oynar. Çevremizi, hatta dünyayı daha yakından tanımamıza yardımcı olur oyunlar.

Peki en yeni oyunlar hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, diğer tüm oyuncular ile etkileşimde bulunabileceğiniz, sevdiğiniz oyunlar hakkında incelemeler yapabileceğiniz, yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz ve oyunlarda takıldığınız yerler hakkında yardım alabileceğiniz bir ortam mı arıyorsunuz? O zaman iyi.net sizin için en doğru adres.

İyi.net’e gelerek en son çıkan oyunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Merak ettiğiniz oyunlar hakkında diğer oyuncular tarafından yapılan incelemeleri okuyabilirsiniz. İyi.net forumlarını ziyaret edebilir, sohbet etmek istediğiniz bir oyun hakkında konular açabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Oyunlarda takıldığınız yerlerde yardıma ihtiyacınız olduğu zamanlarda da forumu kullanarak diğer oyunculardan çözüm yolları isteyebilirsiniz. Beğenerek oynadığınız oyunlara siz de incelemeler ekleyebilir ve belki de sevdiğiniz o oyunu birlikte oynayabileceğiniz birkaç kişi ile de tanışabilirsiniz. Kısacası iyi.net size rahatça sosyal olabileceğiniz ve yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir ortam sağlar.

SONUÇLARI FİLTRELE

MARKA

ÜRÜN FİYATI