Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Vision Pro’nun Özel Tasarımı Büyük Yankı Uyandırdı!

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü Vision Pro için lüks ürünlerin kaplamasıyla tanınan Cavier adlı şirket, benzersiz bir tasarım yaparak ürünü altınla kapladı. Bu özel tasarıma sahip sanal gerçeklik gözlüğü, zaten yüksek bir fiyat etiketine sahip olan Apple Vision Pro’nun fiyatını daha da artırdı.

Cavier tarafından tasarlanan altın kaplamalı Vision Pro’nun fiyatı 40 bin dolar, yani yaklaşık olarak 1 milyon 42 bin Türk Lirası olarak belirlendi. Bu lüks üründen sadece 24 adet üretildi, bu da onu daha da özel kılıyor.

Cavier’ın tasarladığı altın kaplama sanal gerçeklik gözlüklerinde birkaç ek değişiklik yapıldı. Vision Pro’nun ön cam paneline eklenen 18 ayar altın, diğer insanların kullanıcıların gözlerini görmesini engelliyor. Şirket, gözlüğün ön kısmındaki altın bölümün açılıp kapanabilir olmasını ünlü tasarımcı Tom Ford’un gözlüklerinden esinlenildiğini belirtiyor.

Bu yenilik, Vision Pro’nun gizlilik endişeleri olan alıcıları için de bir rahatlama sağlıyor. Ürün tanıtıldıktan sonra kullanıcıların gözlerinin görünmesi, gizlilik ve mahremiyet konusunda eleştirilere yol açmıştı. Cavier’ın tasarımıyla bu endişelerin giderildiği ve kullanıcıların daha rahat bir deneyim yaşayabileceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir