Kategoriler
Mobil

Vivo Nex 5 resmen görüntülendi!

Vivo, son dönemlerde farklı segmentlere yönelik modellerini piyasaya sunarak önemli bir gelişme kaydetti. Şimdi ise teknik özellikleri ile dikkat çeken ve üst segmentte olacağını net bir şekilde görülen telefon için canlı olarak görüntüler paylaşıldı. Vivo Nex 5 canlı görüntüleri ve sızıntıları ile birlikte telefona dair pek çok detay şimdiden açığa çıkarken şirketin yeni modeli ile çok daha iddialı bir giriş yapmaya hazırlandığı da görüldü.

Sektörde rakiplerine karşı üstünlük kurabilecek mi?

Şubat ayı itibariyle piyasaya sunulması beklenen model, piyasaya giriş yaptığı andan itibaren Samsung Galaxy S22 ultra ve Xiaomi 12 modelleri ile yarışacak. Bu modellere yönelik yapılacak hamle ile birlikte Vivo’nun nasıl bir performans göstereceği bilinmiyor. Ancak telefon için paylaşılan bilgiler telefonun beklentilerin üzerinde bir performans sergileyeceğini net bir şekilde ortaya koydu.

Özellikle fiyat performansının yine aynı şekilde belirlenmesi, telefona olan ilginin daha da artmasını sağlayacak. Sızdırılan ve bugüne kadar yapılan paylaşımlara göre telefonda yer alacak özellikler dikkat çekici. Telefonun sızdırılan tasarımı ise şöyle görünüyor.

Vivo Nex 5 muhtemel teknik özellikler

İlk olarak dev boyutuyla dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon Vivo Nex 5, 7 inç büyüklüğünde bir OLED ekrana sahip olacak. İkinci olarak ise arka panelde bulunan ana kamera gözleri üzerine çekiyor. Çünkü Vivo, Zeiss şirketiyle iş birliği yaptı ve arka panelde vurgulanan ana kamera Zeiss markası altında lanse edilecek. Toplamda yedi adet kamerası bulunacak cihazın, beş kat optik yakınlaştırma özelliği olacak. Normal amiral gemilerde ise bu sayı 3x-3. 8x dolaylarında. Telefon, yüksek çözünürlük, dijital yakınlaştırma, yüz algılama gibi birçok yüksek kamera teknolojisini de bünyesinde barındıracak.

Gücünü Snapdragon 8 Gen1‘den alacak akıllı telefon Vivo Nex 5, 120W şarj destekli ve 5. 000 mAh pil kapasitesinde. Akıllı telefon, çift SIM destekli ve 5G teknolojisine sahip olacak. Siyah ve mavi olmak üzere çift renk seçeneğiyle sunulacak ürünün ne kadar olacağı ve tanıtımı ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Cihaz ile ilgili daha çok bilgiye ulaştığımızda okuyucularımızı bu konu hakkında bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir