Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

watchOS 8.4 ve iOS 15.3 güncellemesi kullanıcıları kızdırdı

Apple, akıllı saat ve iPhone modelleri için yeni güncellemeler yaptı. watchOS 8.4 ve iOS 15.3 olarak adlandırılan yeni güncellemeler ile cihazlarda çok daha güvenli ve performanslı bir kullanım sunulacağı beklense de güncellemeyi alan kullanıcılar pek çok farklı hatanın ortaya çıkması nedeniyle tek tek bu hataları raporlamaya başladı. Yaşanan bu sorunlar güncellemeyi henüz almayan kullanıcıların da tedirginlik yaşamasına ve güncellemeye ertelenmesine neden oldu.

watchOS 8.4 ve iOS 15.3 güncellemesi ile eşitleme sorunları başladı

watchOS 8.4 ve iOS 15.3 güncellemesi ile birlikte eşitleme konusunda çeşitli problemler yaşanmaya başlandı. iPhone Cüzdan gibi farklı uygulamalarda eşitleme yapamayan kullanıcılar bu nedenle uygulamayı kullanamıyor.

Bir Reddit gönderisine, Apple Destek sorgusuna ve AppleInsider’a gönderilen e-postaya göre, iPhone Cüzdanına eklenen veya buradan kaldırılan kartlar ve geçişler Apple Watch Cüzdanına düzgün bir şekilde entegre edilemiyor.

Yorumlara göre, sorunların yalnızca iPhone’daki öğelerin Apple Watch Cüzdanı ile senkronize edilmesi gerektiğinde ortaya çıktığı görülüyor. Apple Watch’taki kartların ve geçiş kartlarının çıkarılması, aynı kartların iPhone Cüzdanından çıkarılmasına neden oluyor. Fakat şu an için gözlemlenen nispeten düşük şikayet sayısı, bunun çok yaygın bir sorun olmadığına işaret ediyor. Ayrıca, bu problemin henüz şirketin diğer bilgisayar ve tablet gibi modellerinde ortaya çıkmadığına, dolayısıyla yeni watchOS ve iOS güncellemeleriyle geldiğine inanılıyor. Apple Destek tarafı da şu anda bu sorunun araştırıldığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir