Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

WhastApp Messenger Odaları Nasıl Kullanılır?

WhastApp Messenger Odaları nasıl kullanılır?

Bilindiği üzere pandemi ile birlikte video konferans uygulamaları oldukça sık kullanılır hale geldi. Görüntülü olarak dilediğiniz gruplar ile görüşme imkanı sunan Whatsapp Rooms (WhasApp Messenger Odalar) özelliği, en sık kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Gelin WhasApp Messenger Odalar özelliğinin nasıl kullanıldığına, oda bağlantısının nasıl oluşturulduğuna ve paylaşıldığına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

 

 1. WhatsApp’ı açın, ardından ARAMALAR sekmesine > Oda oluştur’a dokunun. Alternatif olarak:
  • Bireysel bir sohbeti veya bir grup sohbetini açın, ardından Ekle simgesine > Oda’ya dokunun.
  • Bir grup sohbetini açın, ardından Grup araması > Oda oluştur’a dokunun. Bu seçeneği kullanabilmeniz için grup sohbetinizde en az beş katılımcı bulunması gerektiğini lütfen unutmayın.
 2. Sorulursa MESSENGER’A GEÇ’e dokunun. Bu işlem sizi WhatsApp’tan çıkarıp Messenger uygulamasına veya mobil tarayıcınızda açılacak Messenger web sitesine yönlendirir. Odaların WhatsApp dışında kullanılması ve Messenger’ın ayrı bir uygulama ve web sitesi olması sebebiyle Facebook’un koşulları ve uygulamaları geçerli olacaktır. Lütfen unutmayın:
  • Messenger uygulamasını kullanıyorsanız en güncel sürümünü yüklemiş olmanız gerekir. Aksi takdirde uygulamayı güncellemeniz istenir.
  • Messenger’da oturumunuz açık değilse Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekir.
 3. Sorulursa HEMEN DENE’ye dokunun.
 4. {isim} OLARAK ODA OLUŞTUR’a dokunun.
  • Oda aktivitesi’ne dokunarak odanızın amacını özelleştirebilirsiniz.
 5. WhatsApp’ı yeniden açmak için WHATSAPP’TA BAĞLANTI GÖNDER’e dokunun.
 6. Oda bağlantısını paylaşmak istediğiniz kişileri ya da grup sohbetlerini aratın veya seçin, ardından ok simgesine dokunun. Bağlantı metin alanında görünür. Bu alandan mesajınızı özelleştirebilirsiniz.
  • Bu işleme ARAMALAR sekmesi yerine belirli bir bireysel sohbetten ya da grup sohbetinden başladıysanız bağlantı bireysel sohbetin veya grup sohbetinin metin alanında otomatik olarak görüntülenir.
 7. Gönder simgesine dokunun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir