Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

WhatsApp Grup Bildirimleri Nasıl Sessize Alınır Ve Bildirimlerin Sesi Nasıl Açılır?

2 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler sosyal iletişim uygulaması olan WhatsApp’da grup bildirimlerini belirli bir süre için sessize alabilmeniz mümkün. Bu sayede gruba gönderilen mesajları almaya devam edebileceksiniz, fakat mesajlar alındığında telefonunuz ses çıkarmayacak ve titremeyecek, kısacası artık gelen iletiler sizi rahatsız etmeyecek. Peki WhatsApp grup bildirimleri nasıl sessize alınır ve bildirimlerin sesi nasıl açılır? Gelin bu sorunun yanıtına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

WhatsApp grup bildirimleri nasıl sessize alınır ve bildirimlerin sesi nasıl açılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da, içinde bulunduğunuz grubun bildirimlerini sessiz konuma getirmek oldukça kolay. Bunu gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri ve dilerseniz bildirimlerin sesini tekrar nasıl geri açacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Grup bildirimlerini sessize alma

  1. WhatsApp’taki grup sohbetini açın, ardından grubun konusuna dokunun.
  • Alternatif olarak, SOHBETLER sekmesinde gruba dokunun ve basılı tutun. Üst köşedeki Bildirimleri sessize al simgesine dokunun.
  • Bildirimleri sessize al’a dokunun.
  • Bildirimleri ne kadar süreyle sessize almak istediğinizi seçin.
    • Bildirimler ekranınızda bildirimlerin gösterilmesini engellemek için Bildirimleri göster seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırabilirsiniz.
  • Tamam’a dokunun.

Grup bildirimlerinin sesini açma

  1. WhatsApp’taki grup sohbetini açın, ardından grubun konusuna dokunun.
  2. Bildirimlerin sesini aç’a dokunun.
  • Alternatif olarak, SOHBETLER sekmesinde gruba dokunun ve basılı tutun. Ardından üst köşedeki Bildirimlerin sesini aç’a dokunun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir