Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp İndir – WhatsApp Nasıl İndirilir?

WhatsApp şimdi 22.2.75 sürümüyle tüm iOS 15 kullanıcıları için bir güncelleme yayınlıyor. Bildirimlerin yanı sıra daha iyi sesli notlar, Odak modu desteği ve grup/profil fotoğrafları getiriyor.

Güncelleme, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki cihazlara gelmeye başladı. Sesli mesajlar duraklatılabilir ve devam ettirilebilir. Yukarı kaydırma her zamanki gibi kayda başlayacaktır, ancak artık tek başına “kaydı durdur” kare düğmesi yerine bir oynat/devam ettir geçişi de bulunuyor.

Odak modu, bildirimleri ve uygulamaları filtrelemenize olanak tanır. WhatsApp’ın programın bir parçası olmasıyla artık Meta’nın mesajlaşma platformundan bildirim almak isteyip istemediğinizi seçebileceksiniz.

Değişiklik günlüğüne göre bu özellikler “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacak, ancak bazı kullanıcılar bu özellikleri çoktan almaya başladı.

500 milyon aktif kullanıcısı var!

WhatsApp Pay için Hindistan’ın öncelikli olmasının en önemli nedenlerinden birisi ülkede 500 milyon aktif kullanıcı olması. Bu nedenle de şirket bu kullanıcıların ödeme konusunda WhatsApp’ı kullanması için şartları kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Şu anda 40 milyon ile sınırlanan onay önümüzdeki günlerde yeni başvurular ile arttırılacak. Böylece ülkede aktif bir şekilde yer lamaya başlayacak olan WhatsApp Pay ile birlikte sektördeki rekabet artacak. Şu anda bölgede Google Pay, PhonePe ve Paytm gibi dijital ödeme hizmetleri bulunuyor ve her biri WhatsApp kadar popüler durumda.
2018’de Beta testleri başlanan özellik şu ana kadar ülkede popülerlik kazandı. Şirketin dijital ödeme sistemini diğer ülkelere genişletmeye devam edip etmeyeceğini şimdilik bilmiyoruz. Ancak Hindistan’da elde edebilecek sonuçların bu konuda belirleyici olacağı söylenebilir.

Peki siz WhatsApp’ın yeni özelliklerini nasıl buluyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir