Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Numara Kaydetmeden Mesaj Gönderme Özelliğini Kullanıcıların Hizmetine Sunuyor

WhatsApp, kullanıcıların rehbere kayıtlı olmayan numaralarla iletişim kurmalarını kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni özellik sayesinde, artık bilinmeyen bir numaraya mesaj göndermek için numarayı telefon rehberine kaydetme zorunluluğu ortadan kalktı.

WhatsApp’ın bu özelliği, kullanıcıların telefon numaralarını aratarak rehbere kayıtlı olmayan kişilerle sohbet başlatabilmelerine imkan tanıyor. Hem iPhone hem de Android telefonlarda kullanılabilen bu özellik, WhatsApp’ın en son sürümünde bulunmaktadır.

Numara kaydetmeden WhatsApp mesajı atmak oldukça basit bir işlemdir. Sohbet listesinde bulunan “Yeni Sohbet Başlat” butonuna dokunarak arama çubuğuna, sizin rehberinizde kayıtlı olmayan kişinin telefon numarasını yazmanız yeterlidir. Eğer kişi WhatsApp kullanıyorsa, sohbet penceresi açılacak ve iletişime geçebileceksiniz.

Bu beklenen özellik, beta kullanıcılara sunulan bir özellik değildir. Herkes, Google Play Store veya App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümünü indiren herkes tarafından kullanılabilmektedir. Artık WhatsApp kullanıcıları, numarayı rehbere kaydetme zorunluluğu olmadan daha kolay bir şekilde bilinmeyen numaralara mesaj gönderebileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir