Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp sesli mesajlardaki beğenilen özellik masaüstüne geliyor

Kullanıcıların iOS uygulaması başta olmak üzere sesli mesaj gönderme sırasında duraklama yapabilmesi en çok beğenilen özelliklerden birisi haline gelmişti. Özelliğin popüler hale gelmesi sonrası WhatsApp tarafından yeni bir hamle daha yapıldı ve uygulamadaki bu özellik, Windows işletim sistemleri için geliştirilen masaüstü uygulamasına da taşındı.

Şu anda Beta sürümlerde test edilen özellik önümüzdeki günlerde kararlı sürüme eklenecek ve tüm WhatsApp masaüstü kullanıcılarına sunulacak. Bu sayede sesli mesaj göndermeyi seven kullanıcılar güncelleme sonrasında masaüstü sürümlerinde de duraklama yapabilecek.

WhatsApp masaüstü beklenen özelliği aldı

Masaüstü için WhatsApp, bir sesli mesajı göndermeden önce dinleme özelliği sunuyor. Şimdi ise, ses kayıtlarınızı duraklatmanıza ve devam ettirmenize izin veren bu özellik kullanıma sunuluyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, sesli notu duraklatmanızı sağlayan yeni bir duraklatma düğmesi eklendi. Bu durumda sesli notu göndermeden önce dinleyebilir, sesli notu silebilir veya kayda devam edebilirsiniz.

Ayrıca, bu özelliğin iOS için WhatsApp’ın beta sürümünde zaten mevcut olduğunu belirtelim. WABetaInfo, bu işlevin macOS kullanıcıları için yeni kullanıma sunulmaya başladığını belirtiyor. Bu nedenle, bu özellik şu anda size görünmüyorsa, WhatsApp’ın muhtemelen bu işlevi daha fazla kullanıcıya sunacağı yeni bir beta sürümü yayınlayana kadar beklemeniz gerekebilir. Masaüstü için WhatsApp’ın beta sürümünü denemek istiyorsanız, uygulamayı indirdiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir