Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ın Tasarımında Ufak Değişiklikler Geliyor!

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla iOS için arayüzünü modernize etmeye hazırlanıyor. Yeni tasarım, alt çubuğun yarı saydam bir efekt ile güncelleneceği şekilde görünüyor. Bu güncelleme, WhatsApp’ın yeni özellikleriyle birlikte daha çekici bir görünüm sunmayı hedefliyor.

WABetaInfo’nun sağladığı bilgilere göre, yeni sekme çubuğu düz siyah bir blok yerine yarı saydam bir efektle daha şık bir görünüme sahip olacak. Bu özellik henüz beta kullanıcılarına açılmamış durumda ve hala geliştirme aşamasında. Ayrıca, bu yeni görünüm, büyük ekranlı iPhone’larda daha rahat bir kullanım deneyimi sunacak.

Daha önce WhatsApp, benzer bir değişikliği alt gezinme çubuğunda yapmış, ancak kullanıcılara dağıtılmadan geri çekmişti. Şu anda karanlık modu kullanan iPhone kullanıcıları düz siyah bir çubuğa sahip.

WhatsApp, yenilenen arayüzüyle birlikte yeni özelliklerini daha çekici hale getirmeyi amaçlıyor. Güncellenmiş arayüzün ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belirsiz. Ancak başlangıçta WhatsApp Beta uygulamasında iOS için test edileceğini belirtmek önemlidir.

Tasarım açısından Android tarafında da bazı değişiklikler bulunuyor. WhatsApp beta güncellemesini yükleyen Android kullanıcıları, alt gezinme çubuğunda bazı küçük değişiklikler fark etmişlerdir.

Ayrıca, WhatsApp’ın her geçen gün yeni özellikler kazandığını belirtmek önemlidir. Android’de test edilen son özellik sayesinde, arama çubuğundaki yeni simgeye dokunduğunuzda ekranınızı paylaşma imkanına sahip olabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir