Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ın Yeni Getireceği Kanallar Özelliği!

WhatsApp, platform içinde iletişimi geliştirmek için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, Telegram’da bulunan “Channels” (Kanallar) sekmesine benziyor ve kullanıcıların belirli konularda içerik oluşturuculardan mesaj almalarını sağlayacak. Instagram’da da benzer bir özellik bulunuyor ve bu özellik WhatsApp’ta da kullanılacak.

WhatsApp Kanalları, kullanıcıların birbirleriyle daha fazla etkileşim kurmasına olanak sağlayacak. Bu özellik, markalar ve fenomenler için kendilerine özel topluluklar oluşturmak ve takipçilerini genişletmek için kullanışlı olacak. Kanala katılanlar da belirli bir konu hakkında anlık bilgilendirme alabilecek.

Bu özellik, Telegram’da zaten bulunduğu için WhatsApp’ta da kullanılabilir hale getirilmesi bekleniyor. Yeni özellik, Android için WhatsApp Beta 2.23.8.6 sürümünde test ediliyor ve yakın zamanda kullanıma sunulması planlanıyor.

WhatsApp ayrıca, bir süre önce tasarımını değiştirmeyi planladığını duyurmuştu. Yeni tasarım, kullanıcıların yeni sohbetler için ya da başka bölümlere geçmek için çaba sarf etmesini engelleyecek ve istedikleri işlemlere alt kısımdaki işlevlerden ulaşabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir