Kategoriler
Yazılım

WhatsApp’tan Yenilik Avatar Özelliği Geliyor

META, instagram’a özelleştirilebilir avatar özelliğini daha önceden getirmişti bu özellik Şirketin resmi olarak duyurduğu açıklama ile WhatsApp üzerinde de artık özelleştirilebilir avatar özelliği kullanılabilecek, Avatarlar ile istediğiniz avatarı özelleştirebilir ve profil resminiz olarak kullanabilirsiniz pek çok duygu ve çeşitli emojilere sahip olan bu özellik WhatsApp’ın tüm kullanıcılarının kullanıma sunulduğu duyuruldu.

META’nın yaptığı açıklamalara göre bir çok kullanıcı ilk kez WhatsApp üzerinde avatar kullanmış olacak. Avatar insanların gerçek bir profil resmi kullanmak istemezler ise kendilerini daha iyi ifade etmek için WhatsApp profili olarak kullanabilecekler. Şirketin açıklamalarına göre ilerleyen zamanlarda içecek,gölgeleme ve saç modelleri gibi bir çok yeni kişileştirme özelliğide yakında getirilecek denildi bu şekilde avatarın özelliklerini genişletmeyi planlıyor.

Şirketin yaptığı açıklamalar kısa ve öz şekildeydi peki WhatsApp ile senkronize edilen avatar özelliği Facebook avatarlarımızı direkt olarak ekleyebilecek miyiz ya da sıfırdan mı oluşturmamız gerekecek henüz tam olarak bilinmiyor. Avatar özelliğinin WhatsApp’a getirilmesi insanları biraz daha ifade edebilir fakat avatarlar metaverse için aşina olabilmek içinde getirilmiş olabilir çünkü sanal gerçeklikte de yer alan bu görünüm insanlara alıştırılıyor ve ilerde popüler bir teknoloji haline gelirse metaverse daha aşina olabileceğimiz de apaçık ortada.

Avatar özelliğini kullanmak için WhatsApp’ın yeni güncellemesini yapmanız gerekiyor. Yeni güncelleme hala gelmediyse güncellemeri takip etmeniz gerekmekte eğer ki güncelleme yaptıysanız hemen avatar özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir