Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Windows 11 için Yenilenen Media Player Uygulaması Yayınlandı

Microsoft, bir anda Windows 11 ile karşımıza çıktığında birçok kullanıcı, yepyeni bir işletim sistemi hissini yaşamamıştı. Bunun sebebi de Microsoft’un daha önce birkaç kez Windows 11 çıkarmayacağını söylemesiydi. Aldığı bu karardan birden dönen Microsoft’un yayınladığı işletim sistemi de tam da beklendiği üzere Windows 10’un daha gelişmiş ve biraz boyanmış haliydi. Yine de güvenlik olarak TPM 2.0 zorunluluğu gibi çeşitli yeniliklere imza atılmıştı.

Ancak Windows 11, daha önce duyurulmuş olan tüm özellikleriyle beraber çıkış yapamadı. 5 Ekim’deki çıkışından bu yana henüz sahip olamadığımız bu yeniliklerden biri de yeni medya oynatıcısıydı. Media Player’ın tamamen yenilendiği medya oynatıcısı hakkında Microsoft, yeni bir blog yazısı yayınlayarak yakında buna da kavuşacağımızı açıkladı.

yeni-media-player-windows-11

Yeni Media Player Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Microsoft, Windows 11’in yeni medya oynatıcısı olan Media Player’ın tüm Windows Insider kullanıcıları için yayınlandığını açıkladı. Özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı açıklanmazken Microsoft, yeni Media Player’ın neler getireceğinden bahsetti. Yeni Media Player’ın getireceği en büyük yeniliklerden biri, Groove Music uygulamasının yerini alması oluyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Media Player, müzikler arasında gezinmenizi, yeni oynatma listeleri oluşturmanızı ve çalmanızı kolaylaştırıyor. Groove Music’te daha önceden  oluşturduğunuz çalma listeleriniz, uygulama tamamen kalktığında ortadan kalkmayacak, olduğu gibi Media Player’a aktarılacak.

Yeni Media Player, müzik çalarken ekranda sanatçının görselini gösterecek. Bu görsel, tam ekran Media Player ve mini oynatıcının ikisinde de bulunacak. Müziğe ek olarak Media Player, bilgisayarınızdaki tüm videoları ve video dosyalarını otomatik şekilde kütüphanede gösterecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir