Kategoriler
Teknoloji Haberleri Yazılım

Windows 11 kullananların sayısı artıyor

Resmi web sitesindeki bir blog yazısında Microsoft, Windows işletim sisteminin son iki yıldaki performansına bakıyor ve bu dönemde elde ettiği başarılardan bazılarını paylaşıyor. Şu anda dünya çapında 1,4 milyardan fazla aktif Windows 10 ve 11 kullanıcısı var ve Windows’ta harcanan zaman pandemi öncesi seviyelere göre %10 arttı.

Ortalama olarak, insanlar Windows 11 bilgisayarlarında Windows 10 bilgisayarlarına kıyasla %40 daha fazla zaman harcıyorlar, ancak bu tamamen yeni işletim sisteminin yeteneğinden kaynaklanmıyor olabilir.

Canalys’in rakamlarına atıfta bulunan Microsoft, 2021’de 340 milyondan fazla PC’nin sevk edildiğini ve 2019’a göre %27’lik bir büyüme olduğunu söylüyor.

Microsoft, Windows 11’in PC kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandığını, çünkü ücretsiz yükseltmenin Windows 8’e göre Windows 10’un iki katı oranında kabul edildiğini söylüyor. Microsoft, görünüşe göre Windows 11’in şimdiye kadarki en yüksek kalite ve memnuniyet puanlarına sahip olduğunu da paylaşıyor. Açıkçası her ikisi de Windows 11’in yalnızca Windows 10 kullanıcılarının küçük bir alt kümesine sunulduğunu, Windows 10’un ise hemen hemen her Windows 8 kullanıcısına sunulduğunu belirtmiyor.

Yine de, geçişin mükemmel şekilde pürüzsüz olmadığını görünce rakamlar etkileyici. AMD işlemcilerde Windows 11 ile ilgili belgelenmiş sorunlar ve bir dizi başka hata ve performans sorunu vardı. Ancak bunlar çabucak ele alındı ve artık geçmişte kaldı.

Microsoft, Windows 11’in Microsoft Store trafiğindeki üç kat artıştan sorumlu olduğunu, ancak bunun 2021’den itibaren yeni, daha uygun Mağaza politikalarının bir sonucu olabileceğini söylüyor.

Son olarak Microsoft, Windows 11’e yükseltme teklifinin, 2022 ortalarındaki ilk planın çok ötesinde, kullanılabilirliğin son aşamasına girdiğini duyurdu.

Peki siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir