Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Windows’a İOS Desteği Geldi!

Microsoft, uzun yıllardır Windows 11 ile Android telefonlar arasında bir köprü görevi gören Windows Bağlantısı veya Telefon Bağlantısı uygulamasını nihayet iOS kullanıcılarına sunuyor. Kısa bir beta sürecinin ardından, bu uygulama artık iOS kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda.

Windows 11 ve iOS arasındaki bağlantı özelliği, Android cihazlar için zaten mevcut olan Windows Bağlantısı uygulaması ile gerçekleştiriliyor. Bu uygulama, Windows 11 kullanıcılarına telefonlarından gelen bildirimleri, mesajları, fotoğrafları bilgisayarlarından görüntüleyebilme, bildirimler üzerinden yanıt verebilme ve hatta görüşme yapabilme gibi kullanışlı özellikler sunuyor. Samsung Galaxy telefon kullanıcılarına ise ekstra fonksiyonlar sunuluyor.

Bu hafta itibarıyla, iOS kullanıcıları da bu uygulamalardan faydalanabilecekler. İlgili uygulamaları App Store veya Windows Store üzerinden indirerek Ayarlar bölümünden eşleştirme yaparak bağlantıyı sağlayabilecekler.

Ancak, iOS kullanıcıları için bazı kısıtlamalar bulunuyor. Örneğin, bildirimler üzerinden fotoğraf veya video gönderme imkanı bulunmuyor ve grup mesajları desteklenmiyor. Uygulamanın tüm iOS kullanıcılarına dağıtılması ise Mayıs ortalarına kadar sürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir