Kategoriler
Oyun Sosyal Medya

Wordle oyunu nedir? Wordle, Twitter gönderileri nasıl kapatılır?

Günlük gizli kelime oyunu Wordle, son zamanlarda sosyal medyayı salladı. Küçük yeşil, sarı ve gri renkli kare emojileri ile oyun, viral bir trend haline gelmek için sosyal medyada reklamları doldurdu.

Josh Wardle adlı Brooklyn merkezli bir yazılım mühendisi tarafından geliştirilen Wordle, bulmaca ve sudoku bulmacasına biraz benziyor. Belirtildiği gibi, kelime tahminini içerir ve oyuncuların bazı renk kodlu ipuçlarının yardımıyla altı denemede günlük gizli kelimeyi tahmin etmeleri gerekir. Web sitesi üzerinden oynanabilir ve Wordle, kullanıcıların bir uygulama indirmesini ve herhangi bir kimlik bilgisi ile oturum açmasını gerektirmez, bu da onu daha da popüler hale getiriyor.

Twitter’da giderek artan sayıda kullanıcı, günümüzde ekran görüntüleriyle Wordle puanları hakkında tweet atıyor. Bu tweetleri görmekten sıkılanlardansanız bu rehber istenmeyen Wordle tweetlerinden bir nebze olsun kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu can sıkıcı Wordle gönderilerini ortadan kaldırarak Twitter akışını temizleyebilirsiniz.

Oyunla ilgili kelimeleri veya hashtag’leri sessize alabilirsiniz.

Twitter’da kelimeleri sessize almak, tweet’leri bildirimler sekmesinden, anında iletme bildirimlerinden, SMS’lerden, e-posta bildirimlerinden, Ana sayfa zaman çizelgesinden ve tweet’lere verilen yanıtlardan kaldırır.

Twitter’da Wordle gönderileri nasıl kapatılır? (masaüstü)

 1. Twitter profilinizi açın ve yan gezinme menüsünden Diğer’i seçin.
 2. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin .
 3. Sesi kapat ve engelle’yi seçin .
 4. Sessize alınan sözcükleri seçin. Kelime eklemek için ‘ + ‘ simgesine tıklayın ve sessize almak istediğiniz kelimeleri veya hashtag’leri girin (Wordle, Wordle Skoru vb. ile ilgili hashtag’ler ekleyebilirsiniz).
 5. Süreyi seçin ve alttaki Kaydet düğmesine tıklayın.

Twitter uygulamasında şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Twitter uygulamasını açın ve Profil simgenize dokunun
 2. Ayarlar’ı seçin .
 3. Gizlilik ve Güvenlik’i seçin .
 4. Sessize Al ve Engelle seçeneğini seçin .
 5. Sessize alınan kelimeler’e tıklayın . Ardından, Ekle düğmesine dokunun ve kelimeleri veya hashtag’leri ayrı ayrı girin.
 6. Tamamlandığında, sağ üstteki Kaydet düğmesine tıklayın.

Bunu yaparak, Ana Sayfa zaman çizelgesinden ve bildirimlerden Wordle puanı gönderilerini engelleyebilirsiniz. Sessiz işlevi, 24 saat, 7 gün ve 30 gün ile birlikte sonsuza kadar varsayılan bir süre seçeneğine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir