Kategoriler
Oyun

Wordle, The New York Times tarafından satın alındı

Mobil cihazlarda kısa süre içerisinde yükseliş yaşayarak en popüler oyunlardan birisi olmayı başaran Wordle için önemli bir satın alma gerçekleştirildi. The New York Times tarafından yapılan resmi açıklamada oyunun satın alındığı belirtildi. Ancak satın alma ile ilgili herhangi bir rakam ve fiyat belirtilmedi

Düşük 7 haneli sayılar ile satın almanın gerçekleştirildiğini belirten şirket, sadece bu veriler ile yetindi. Bir kişi tarafından geliştirilen Wordle oyunu Josh Wardle tarafından piyasaya sunulmuştu. Satın alma ile birlikte en çok karlı çıkan se geliştirici oldu. Tek başına geliştirdiği oyunu ile kısa süre içerisinde beklentileri karşılayan ve yüksek oyuncu sayısına ulaşmayı başaran Josh Wardle, The New York Times tarafından yapılan satın alma ile birlikte yüksek bir gelir elde etti.

Oyun değişmeyecek

The New York Times, yaptığı açıklamada henüz ekim ayında piyasaya sürülen Wordle’ın günümüzde her gün milyonlarca kullanıcı tarafından oynandığını belirtti. Şirket, satın alımın ardından oyunun ücretsiz olmaya devam edeceğini ve oynanışında hiçbir değişiklik yapılmayacağını ifade etti. Oyun, New York Times’ın oyun platformuna eklenecek.

The New York Times’ın Wordle’ı oyun kütüphanesine katmasının nedeniyse 2025 yılındaki 10 milyon abone hedefine ulaşabilmek olacak. Şirket, yakın zamanda The Athletic isimli spor haberleri sitesini satın alarak beraberinde 1,2 milyon kullanıcı kazanmıştı. The Times’ın oyunlar sayesinde elde ettiği abone sayısınınsa şu anda bir milyonu aşmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir