Kategoriler
Mobil

Xiaomi 12 Pro ön kamerasıyla fark yaratacak!

Xiaomi 12 serisi 28 Aralık tarihi itibariyle tanıtılacak ve ardından satışa çıkarılacak. Tanıtım öncesini pek çok farklı sızıntı ile gündeme gelen modellerde yeni bir sızıntı daha yaşandı. Bu sefer Xiaomi 12 Pro modelinde yer alacak ön kameralar ile ilgili bilgiler aktarıldı. Açıklamalara göre Pro modelinde 32 MP bir ön kamera kullanılacak. Bu kamera ise GAN Ağı (Generative adversarial networks) üzerinden çalışacak.

Xiaomi 12 Pro’ya yapay zeka desteği

Makine öğrenimi desteğine sahip olacak olması nedeniyle ön kamera ile çok daha etkileyici kamera görüntüleri elde edilebilecek. Özellikle selfie çekimleri ya da videolu görüşmeler gibi çeşitli ön kamera gerektiren işlemler yapan kullanıcılar, Pro versiyondaki bu özel sensörler sayesinde farklı özelliklere sahip olacak.

Güzellik gençlik filtresi gibi özellikleri daha başarılı bir şekilde uygulanabileceği ön kameralar üstelik Snapdragon 8 Gen 1 gibi güçlü işlemciler ile destekleneceğinden dolayı performansı ile adeta kusursuz bir destek verecek.

iPhone 13 serisinde yer alan kamera sensörlerine göre çok daha büyük kamera sensörleri ile tanıtılacak olan Xiaomi 12 serisi, böylece performansı ile akıllı cep telefonu sektöründe sınırları zorlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir