Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Xiaomi CEO’su Lei Jun, istifa haberlerine cevap verdi

Bugün erken saatlerde (28 Ocak 2022), Xiaomi halkla ilişkiler Genel Müdürü Wang Hua, şirketin CEO’su Lei Jun’un başkanlık görevinden istifa ettiği haberlerini netleştirmek için Weibo’ya girdi.
Jun markayı tamamen terk ettiği için çoğu kişi bilgiyi yanlış anladı, ancak yönetici şimdi de bazı açıklamalar da bulundu.

Kısa süre önce Lei Jun’un Pekin Xiaomi Electronic Products Co Ltd’deki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını keşfetti.

Böylece, Xiaomi’nin Halkla İlişkiler Genel Müdürü, Lei Jun’un liderliğinden sadece elektronik biriminden ayrıldığını ve Çinli teknoloji devi grubundan tamamen ayrılmadığını açıkladı. Ayrıca yöneticinin markanın otomobil üretim planlarına odaklandığını da sözlerine ekledi.

Wang Hua’nın açıklamasına benzer şekilde Lei Jun da kendi Weibo hesabında daha fazla açıklama yaptı. Sosyal medya gönderisinde, Xiaomi Grubunun çok sayıda yan kuruluşuna sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle, bu bağlı ortaklıkların yönetim kurulu ve yasal temsilcilerinin bir değişiklik/düzenleme yapılmasını normal gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir