Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Xiaomi cihazınızdaki ana ekran simgeleri dağınık mı? Bırakın Xiaomi düzeltsin!

MIUI her türlü işlevselliğe ve kişileştirmeye sahip bir arayüz. Bunların arasında, ana ekran simgelerini anında sıralama gibi belirli bazı kolay işlevler bulunuyor.

Eğer ana ekrandaki uygulama simgeleriniz dağınık ise bu yöntemle hızlı ve kolay bir şekilde düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

Telefonlarınız bazen düzenli görünmeyebilir. Yüklü uygulamalarınız gelişi güzel ana ekranınızın düzenini bozabilirler.

Bunun için Çin’li teknoloji devi Xiaomi MIUI arayüzüne bir özellik yerleştirmiş. Eminiz bu özelliği bir çoğunuz bilmiyor olabilir. Ancak burada anlatacağımız yöntemle sizlerde öğrenebileceksiniz.

Görselde gördüğünüz üzere örnek olması için uygulamalar dağıtılmış görünüyor. Sizlerinde ekranı böyle ise tek yapmanız o ekrandayken ekrana basılı tutmanız.

Basılı tuttuktan sonra sistem zaten dağınık ekranı algılıyor ve size görseldeki gibi bir uyarı veriyor. Sizden eğer uygulamalarınızın düzelmesini istiyorsanız telefonu sallamanızı söylüyor.

Bu adımdan sonra telefonunuzu sallayarak dağınık uygulamaların otomatik olarak düzene girmesini sağlayabilirsiniz.

Xiaomi arayüzünde böyle güzel özellikler mevcüt. Ancak bazen bu özellikleri bulmak zor olabiliyor. Böyle özellikleri keşfetmek için takipte kalın. Nasıl yapılır serimiz devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir