Kategoriler
Mobil

Xiaomi katlanabilir modellerde rekabeti bırakmıyor

Katlanabilir telefon sektörünün önemli markalarından bir tanesi olan Xiaomi, şimdi yeni bir patent başvurusu ile gündemde. Flip tasarımı ile benzerlik gösteren yeni katlanabilir telefon için resmi bir şekilde başvuru Xiaomi, böylece yeni modellerinde daha farklı tasarım ve katlanma teknolojilerine yer vermek istiyor.

Xiaomi’nin yeni modelinde neler var?

2020301357510 başvuru numarası ile yeni patenti almak için hamlede bulunan şirketin yeni patentinde herhangi bir teknik özellik ya da cihaz ismine yer verilmedi. Ancak katlanabilir bir telefon için özel çalışmaların yapılacak olması ,dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy Z Flip 3 modeli ile büyük benzerlik gösteren yeni model, Xiaomi tarafından da özel bir şekilde geliştirilecek. Patent görüntülerinde yer alan bilgilere göre küçük bir ekran ve çift kamera kurulumu kullanılacak. Kameranın hemen üst bölümünde ise led flaş için özel bir yer ayrılmış.

Ön kamera kurulumuna için de özel bir yuvaya sahip olan patent, USB bağlantı noktası, hoparlörler için özel ızgara bölümleri, SIM kart girişine sahip. Patentte yer alan görseller ise şöyle;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir