Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Xiaomi Mix Fold 2 Stylus kalemiyle dikkat çekiyor

Türkiye’de de kısa süre içerisinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Xiaomi Mix Fold 2, özel kalem desteği ile deneyimi geliştiriyor ve kullanıcılar için çok daha iyi bir seçenek olduğunu gösteriyor. Patentte yer alan görseller ile yeni modele dair ilk bilgilere ulaşılması mümkün olurken özel kalem yuvası ile desteklene katlanabilir model, böylece önceki seride yaşanan handikapların tamamını ortadan kaldırıyor.

Xiaomi Mix Fold 2 özellikleri neler olacak?

Xiaomi Mix Fold 2 modelinin kalem desteğinin yanı sıra patent detaylarında bazı özellikleri de gün ışığına çıktı. Yeni modeliyle önceki serinin devamından ziyade Samsung tarafından geliştirilen Galaxy Z Fold ile benzerlik gösteren yeni Xiaomi modeli, kalem desteği ile ön plana çıkarılacak. Manyetik bir şekilde tutturulabilecek kalem, böylece düşürme ya da kaybetme risklerini de ortadan kaldıracak. Snapdragon 8 Gen 1 gibi güçlü donanımlar ile desteklenmesi hedeflenen modelin sağ tarafında ses ve güç tuşları için özel yuvalar bulunuyor.

2022 yılının mart ayı itibariyle tanıtılacak olan Xiaomi Mix Fold 2, sektörde katlanabilir modellere göre ayrıcalıklı özellikleriyle güçlü bir rakip olacak. Telefonda yer alacak tüm donanımlar ve özellikler ise henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir