ANASAYFA Yazılım Google Play Store, "devlet" uygulamalarına özel bir rozet ekleyerek kullanıcılara daha güvenilir ve güvenli bir deneyim sunmayı hedefliyor

Google Play Store, "devlet" uygulamalarına özel bir rozet ekleyerek kullanıcılara daha güvenilir ve güvenli bir deneyim sunmayı hedefliyor

Google, Play Store'da "Devlet" uygulamaları için özel rozetler ekliyor. Yeni özellik, kullanıcıların resmi devlet uygulamalarını daha kolay tanımasını sağlayacak.
yazar
Sedat Ocak
İmtiyaz Sahibi
Google Play Store, "devlet" uygulamalarına özel bir rozet ekleyerek kullanıcılara daha güvenilir ve güvenli bir deneyim sunmayı hedefliyor

Google, Play Store'da "Devlet" Uygulamaları için Özel Rozetler Ekliyor

Google, Play Store'da "resmi devlet" uygulamalarına özel rozetler eklemeye başladı ve bu özellik şu anda Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Meksika, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde aktif durumda.

Yeni Rozetler Kullanıcıların Resmi Devlet Uygulamalarını Daha Kolay Tanımasını Sağlayacak

Google'ın Play Store'daki bu yeni özelliği, resmi devlet uygulamalarını kullanıcıların daha kolay tanımasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Henüz diğer ülkeler için bir lansman tarihi belirlenmemiş olsa da, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de bu özelliğin devreye gireceği belirtiliyor.

Google, Devlet Kurumlarıyla İş Birliği Yaparak Rozetlerin Meşruluğunu Doğruluyor

Google'ın bir sözcüsü, bu yeni özelliğin test aşamasında 3.000'den fazla resmi uygulamada yer aldığını ve devlet kurumlarının, resmi devlet e-posta adreslerini kullanarak geliştirici hesapları oluşturmaları ve devlet adına uygulama geliştirebileceklerini onaylayan belgeler sunmalarının önerildiğini belirtiyor. Ayrıca, Google devlet kurumlarıyla iş birliği yaparak bu bağlantılı uygulamaların meşruluğunu doğruladığını vurguluyor.

Android ekosisteminin önemli bir parçası olan Google Play Store, daha önce aynı anda iki farklı uygulama indirilmesine izin vermesiyle de gündeme gelmişti. 2024 yılında gelmesi beklenen bu yeni özellik, Google'ın teknoloji dünyasındaki konumunu daha da güçlendireceğe benziyor.

Kaynak: Teknoloji haberleri - LOG

Yapay Zeka Desteğiyle Samsung TV’ler, Oyun Deneyimini Yeniden Tanımlamaya Hazır

Yapay Zeka Desteğiyle Samsung TV’ler, Oyun Deneyimini Yeniden Tanımlamaya Hazır