ANASAYFA Yazılım OpenAI GPT 4o kullanıma açıldı! GPT 4 o nedir, nasıl kullanılır?

OpenAI GPT 4o kullanıma açıldı! GPT 4 o nedir, nasıl kullanılır?

OpenAI GPT-4o'yu piyasaya sürdü. Teknoloji dünyası bu gelişmeyi konuşuyor. Peki, GPT 4 o nedir ve nasıl kullanılır?
yazar
Didem
Editör
OpenAI GPT 4o kullanıma açıldı! GPT 4 o nedir, nasıl kullanılır?

OpenAI, önümüzdeki birkaç hafta içinde halka sunulacak olan yeni bir yapay zeka dil modeli olan GPT-4o'yu piyasaya sürdü. 

GPT 4o nedir? GPT 4 o ne işe yarar, nasıl kullanılır?

GPT 4 o yenilenmiş bir web kullanıcı arayüzü ile birlikte GPT-4'ün premium özelliklerini sunar. Duyuru sırasında OpenAI CTO'su Mira Murati, yeni modelinin bazı yeteneklerini gösterdi. Bu özelliklere bir göz atalım.

GPT 4o daha verimlidir ve daha iyi dinleyip görebilir

Şirkete göre GPT-4o, "çok daha doğal insan-bilgisayar etkileşimine doğru bir adım" atıyor. Yeni model, metin, resim ve sesi işleyebiliyor ve kullanıcılarına buna göre yardımcı olabiliyor. Ses modu artık daha hızlı yanıtlar ve daha iyi anlama ile daha sorunsuz çalışıyor. 

Daha önce ses modu, transkripsiyon, zeka ve metinden konuşmaya çıkışı için üç farklı modeli bir arada kullanmak için kullanılıyordu. Yanıtlarda gecikmelere yol açtığından bahsetmiyorum bile. Karşılaştırıldığında, GPT 4o tüm bunları yerel olarak ele alıyor.

Telefonunuzun kamerasını kullanarak artık GPT 4o ile bilgi paylaşabilir ve buna göre ses modunu kullanarak kolayca sorular sorabilirsiniz. Yeni model, ses girişlerine biz insanların tepki süresine benzer bir sürede 232 milisaniyede yanıt verebiliyor. Model ayrıca kullanıcı tercihlerine uygun çeşitli tonlarda yanıt verebiliyor. Model, İngilizce dışındaki dilleri anlama konusunda GPT-4 Turbo ile karşılaştırıldığında daha iyi ve daha hızlıdır. GPT 4 o artık tercüman olarak da çalışabilir.

GPT-4o'nun API'de de mevcut olması dikkat çekicidir, böylece geliştiriciler yeni modelin özelliklerini kullanarak yapay zeka uygulamaları oluşturup güçlendirebilirler.

Yeni model özellikleri ücretsiz sunarken, premium kullanıcıların yeni modele göre beş kat daha fazla kaynak kullanmalarına izin verilecek.

Xiaomi 15 serisi resmileşiyor: İşte tüm ipuçları!

Xiaomi 15 serisi resmileşiyor: İşte tüm ipuçları!