Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Yıllardan Beri Hizmet Veren ZippyShare, Kapatma Kararı Aldı!

ZippyShare, dosya paylaşım platformlarının en popüler isimleri arasında yer alıyordu ve kullanışlı ve sade arayüzü sayesinde tercih ediliyordu. Ancak şirket, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanma kararı aldığını internet sitesi üzerinden duyurdu.

2006 yılından beri faaliyet gösteren platform, son dönemde zorlu günler yaşadı. Şirket, gelirini reklamlardan elde ediyordu fakat birçok kişinin reklam engelleyici kullanması nedeniyle zarar gördüklerini belirtti. Bu durumun etkisiyle, ZippyShare bu ayın sonunda kapanma kararı aldı.

ZippyShare’in yaptığı açıklamada, “2006 yılından beri piyasadayız ancak sunduğumuz hizmetlerin basit olduğu iddia edilen formülü artık tükendiği için yıllar geçtikçe daha az ziyaret ediliyoruz. Sunucu altyapısı için ödeme yapmak için daha fazla reklam yerleştirmek zorunda kalıyoruz, ancak kullanıcılar daha fazla reklam engelleyici kullanarak bizi desteklemiyorlar ve bu noktaya geldik. Bu nedenle ay sonunda projeyi sonlandırma kararı aldık” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan, ZippyShare’de hali hazırda dosyaları bulunan kullanıcılar için önemli bir açıklama yapıldı. Şirket, verileri yedeklemeleri için 2 haftalık bir süre tanıdıklarını ve bu süre içinde siteye erişimin devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir