Kategoriler
Sosyal Medya

YouTube sevdiğiniz videoları otomatik indirecek!

YouTube, kullanıcılarının Android’deki video içeriğinde “Akıllı İndirme” özelliğini test ediyor gibi görünüyor.
Aslında, bu özellik YouTube Music’te zaten uygulandı ve kullanıcıların telefon Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra otomatik olarak indirilen bazı müzikleri almasına izin veriyor ve kullanıcıların hücresel veri kullanımlarından tasarruf etmelerine yardımcı oluyor.

Cuma günü XDA Developers’tan alıntı yaparak, Wi-Fi’ye her bağlandıklarında, YouTube’da “Akıllı İndirme” özelliğini etkinleştiren kullanıcılar, Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra otomatik olarak bazı videolar alacak gibi görünüyor. YouTube, o özelliği Android için test ediyor. İndirilen videolar da YouTube’un kullanıcılar için önerdiği videoların algoritmasına göre ayarlanacak.

Şu anda özellik,  Avrupa’da deneme süresine giriyor ve bazı kullanıcılardan özelliği etkinleştirmeleri istendi. Ayrıca bu özelliğin yalnızca Android 12 işletim sistemine sahip telefonlarda uygulanabileceği ve YouTube’u YouTube Premium’a yükselttiği biliniyor.

Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Önemsiz gibi görünse de, bu özellik sevebileceğiniz videoları otomatik indiriyor. Özellikle Wi-Fi dışında olup sık sık seyahat eden insanların sevebileceğini düşünüyoruö. Cihazdaki yere bağlı olarak her hafta 20 yeni sevebileceğiniz videoyu telefonunuza indirmiş olacak. Bu işlem hücresel veri üzerinden değil telefon yalnızca Wi-Fi ağına bağlandığı zaman yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir