Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Motorola’nın yeni telefonu geliyor

Yeni bir sızıntı, “Frontier” kod adlı gizemli bir Motorola amiral gemisini detaylandırıyor. Yakın zamanda duyurulan Edge X30’un hemen ardından geliyor ve bazı özelliklerini paylaşıyor gibi görünüyor, aynı zamanda bazı yönlerden biraz daha etkileyici geliyor.

Temel bilgilerden başlayarak, sızıntı 6.67 inçlik kavisli, FHD+, 144Hz OLED ekranı açıklıyor. Bununla beraber temel olarak Edge X30‘un amiral gemisi Snapdragon 8 yonga setinin yanında sahip olduğu şey.Snapdragon 8 Gen 1
ile aynı olmayabilir, daha çok Samsung yerine TSMC’nin 4nm işleminde üretilen benzer bir çip olabilir. Samsung’un üretim verimi sorunları tarafından motive edildiği iddia edilen böyle bir potansiyel hareketi ilk kez duymuyoruz. Kaynak, yeni çip için bir SM8475 model numarası bile veriyor ve Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılacağını öne sürecek kadar ileri gidiyor. Elbette bunlar net özellikler değil, zaman gösterecek. Frontier’in bu çipi 8 GB RAM ve 128 GB depolama veya 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile eşleştireceği bildiriliyor.

Motorola Frontier’in ayrıca 50MP Samsung S5KJN1SQ03 (JN1) ultra geniş snapper ve 12MP IMX663 telefoto ile birlikte Samsung’un 200MP S5KHP1 sensörünü ana kamera olarak kullandığı söyleniyor. Ön tarafta, Frontier, Edge X30’da bulunan 60MP OmniVision OV60A sensörünü ödünç alabilir yine bir başka benzerlik.

Son olarak, Frontier’in Type-C bağlantı noktası aracılığıyla 125W’a kadar ve kablosuz olarak 50W’a kadar şarj olduğu söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir