Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Getir’e Hollanda’dan kötü haber

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Amsterdam kentinde hızlı kurye ile alışveriş imkanı sunan firmaların şehir içerisinde hizmet vermesi adına depo açmasına yasak getirilmişti. Son dönemlerde Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yatırımlar yaparak giriş yapan Getir de bu yasaklardan etkilenen işletmelerden bir tanesi oldu. Üstelik bugün yaşanan son dakika yaşanan bu gelişmeler sonrasında ülke genelinde getirin faaliyet vermesi çok daha zorlaştırıldı. Bu gelişmeler ardından şirket yeni bir Resmi açıklama yaptı

‘Umarsızca’ motosiklet kullanımı ve filmle kapalı mağazalar nedeniyle yasak geldi

Hollanda’nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan Rotterdam, Getir gibi hızlı kurye ile sipariş şirketlerinin bir yıl boyunca depolama mağazası açmasını yasakladı. Rotterdam Şehir Konseyi’nden Roos Vermeij, yaptığı açıklamada “Herkes onları şimdiden biliyor. Filmle kapalı mağazalar, caddelerde trafik, umarsızca motosiklet kullanma ve bekleyen şoförlerin gürültüsü..” ifadelerini kullandı. Vermeij, hızlı sipariş ile ilgili bir sorun olmadığını, fakat bunların yapılmasının çok rahatsız edici olduğunu söyledi.

Getir yetkilileri, Rotterdam’ın aldığı bu kararın ardından bir açıklama yaptı. Yetkililer, “Sadece Hollanda’da 1.500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Biz lokasyonlarımızı dikkatlice seçip tamamen elektrikli araçlarla gürültü yapmadan siparişleri gönderiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir