Kategoriler
Mobil

Google Tensor işlemcili yeni modeli için hazırlıklara başladı

Google, Pixel 6 serisini tanıttıktan sonra daha uygun fiyat ile piyasaya sunulacak yeni modelleri için çalışmalarına başladı. Google Pixel 6a olarak tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonun yanı sıra Google sürpriz yaparak farklı segmentlere yönelik de yeni cihazlarını piyasaya sunabilir.

Yeni bir rapor ise özellikle Pixel 6A’nın lansman zaman çizelgesini ortaya çıkarması ile dikkat çekti. Bugüne kadar Google tarafından resmi bir şekilde tanıtılmamış olsa da Google Pixel 6a’nın Mayıs ayında gerçekleştirilecek özel etkinlikte yer alacağı belirtildi. Sızdırılan sadece lansman tarihi olmazken cihazda yer alacak özelliklere yönelik yeni bir güncelleme yapıldı.

Google Pixel 6A özellikleri neler?

Google Pixel 6A’nın arka kamera kurulumunun, ilk olarak 2018’de Pixel telefonlarda kullanıma sunulan 12.2 megapiksel Sony IMX363’ü içereceğini ortaya koydu. Ana kamera, 12 megapiksel Sony IMX386 ultra geniş lens ile birleştirilecek. Selfie’leri yakalamak için 8 megapiksel Sony IMX355 snapper ile gelecek.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya güç veren Google Tensor GS101 yongasının, yakında çıkacak Pixel 6A’ya da güç vereceği tahmin ediliyor. Ne yazık ki, söylentiler henüz Pixel 6A’nın özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi sızdırmadı. Pixel 6A’nın CAD işlemeleri ve yapay birim görüntüleri, delikli tasarıma sahip bir OLED panel ve ekran içi parmak izi tarayıcı ile donatılacağını ortaya çıkardı. Arka tarafında, çift kamera ünitesi için yatay bir kamera modülü bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir