Kategoriler
Oyun

Marvel Realm of Champions oyuncularına kötü haber!

Marvel Realm of Champions olarak adlandırılan ve Marvel karakterlerinin mobil oyun olarak oynanmasını sağlayan yeni versiyon, uzun bir dönem mobil dünyada konuşulmuştu. Ancak oyunları oynamaya başlayan oyuncuların oyuna çok fazla ilgi göstermemesi, başlangıç aşamasından itibaren oyunun düşük rakamlarda kalmasına neden oldu.

Yaşanan bu olumsuzluklar sonrası geliştirici şirket tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada vizyonu tutturamayan ve hedeflerin gerçekleşemediği oyun için final kararının alındığı belirtildi. Karar doğrultusunda oyun sunucuları kapatılacak ve bir daha erişim sağlanamayacak. Oyun oynamayı seven milyonlarca oyuncu için bu durum kötü bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Yapılan resmi açıklamalara göre 31 Mart 2022 tarihi itibariyle oyun desteklenmeyecek.

İstenilen vizyona ulaşılamadı

Öncelikle oyundan bahsedelim. 2020’nin aralık ayında piyasaya sürülen dövüş türündeki bu mobil oyun, yine Kabam tarafından geliştirilen bir Marvel oyunu olan Contest of Champions’un yan ürünü olarak piyasaya sürülmüştü. Secret Wars çizgi roman serisinden esinlenerek oluşturulan Realm of Cahmpions, yalnızca multiplayer; yani çoklu oyuncu modlarına sahipti.

Şirket yaptığı açıklamalarda oyunun bekleneni vermediğinin altını çizerek alınan karar ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Marvel Realm of Champions’u geliştirmeye başladığımızda, rekabetçi PvP savaşları sunmayı, Marvel şampiyonlarının istenilen şekilde kişiselleştirilmesini sağlamayı; böylece de hızlı tempoya sahip aksiyon dolu bir RPG oluşturmayı amaçladık. Ancak oyunu piyasaya sürdüğümüzden bu yana yaptığımız değişikliklere rağmen istediğimiz vizyona ulaşamadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir