Kategoriler
Sosyal Medya

Meta’dan Transparan Atılım: Bundan Sonra Sosyal Medya Platformları Daha Güvenli Kontrol Edilebilecek

Özellikle son dönemlerde Meta çatısı altında sosyal medya platforumunda hep konuşulan bir konu olan yetersiz transparan, şirketin yeni hamlesiyle son buluyor gibi görünüyor.

Facebook ve Instagram‘ın ana şirketi Meta, yapay zekâ algoritmaları ve platformlarındaki kullanıcı içeriğine ilişkin şeffaflığı artırmaya yönelik girişimlerini duyurdu.

Yapay zekâ algoritmalarının içerik önerilerini ve bunların “Keşfet” sayfasını nasıl etkilediğini açıklayan Meta, gelecekte bu açıklamaları “Bu makaleyi neden görüyorum?” gibi özellikleri de kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Kullanıcılar Sosyal Medya Platformları Üzerinde Daha Kontrol Sahibi Olacak.

Ayrıca Meta, kullanıcıların içerik tercihlerini belirlemelerine olanak tanıyan ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan merkezi bir kontrol özelliği de sunuyor.

Şirket şeffaflığı benimseterek ve düzenleyici kurumlarla iş birliği yaparak teknolojik yenilik ve kullanıcı güçlendirme arasında bir denge kurmayı amaçlıyor. Bu girişimler, şirketin kullanıcıların kullandıkları platform hakkında daha fazla detay sahibi olma ve onlara sosyal medya deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlama yönünde olumlu bir adımı temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir