ANASAYFA Telefon 5G Teknoloji Kampüsü faaliyete başladı

5G Teknoloji Kampüsü faaliyete başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi, Turkcell ve Ericsson'un iş birliğiyle kurulan 5G Teknoloji Kampüsü, Ar-Ge iş birliği kapsamında faaliyete geçti. İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde geliştirilecek 5G teknolojileri ve otonom otobüs projeleriyle nitelikli insan kaynağı yetiştirilecek.
yazar
Sedat Ocak
İmtiyaz Sahibi
5G Teknoloji Kampüsü faaliyete başladı

İTÜ, Turkcell ve Ericsson Arasında 5G Teknoloji Kampüsü İş Birliği İmzalandı

İTÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Koyuncu, Turkcell Genel Müdürü Dr.Ali Taha Koç ve Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın’ın katıldığı imza töreninin ardından, Turkcell 5G test altyapısı ile desteklenecek otonom otobüste bağlantı hızı ve verimlilik ölçümü yapıldı.

Öğrencilere ve Akademisyenlere 5G Ar-Ge Projelerinde Fırsatlar Sunulacak

İTÜ, Turkcell ve Ericsson arasındaki Ar-Ge iş birliği ile öğrencilere ve akademisyenlere 5G’ye yönelik araştırma-geliştirme projelerinde aktif olarak çalışma fırsatı sunacak.

Turkcell ve Ericsson İş Birliği Telekomünikasyon ve Teknoloji Endüstrisine Katkı Sağlayacak

Projenin, telekomünikasyon ekosistemi ve teknoloji endüstrisine nitelikli insan kaynağı yetişmesi adına da önemli bir rol üstlenmesi hedefleniyor.

İTÜ Rektörü ve Turkcell Genel Müdürü Proje Hakkında Görüş Bildirdi

İmza töreninde konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof.Dr. İsmail Koyuncu, üniversitenin teknoloji transferinde öncü rol oynadığını vurgulayarak, 5G Teknoloji Kampüsü'nün bilimin sınırlarını genişlettiğini belirtti. Turkcell Genel Müdürü Dr.Ali Taha Koç ise Turkcell'in teknolojiye yönelik desteğinin devam edeceğini ve 5G teknolojisinin endüstrilere büyük etkileri olacağını ifade etti.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü İş Birliğinin Önemine Dikkat Çekti

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın da Türkiye'deki Ar-Ge ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak adına yapılan iş birliğinin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin dijital geleceğine katkı sağlayacaklarını belirtti.

Amazon'un ilk çeyrekteki satışları rekor düzeyde yükseldi!

Amazon'un ilk çeyrekteki satışları rekor düzeyde yükseldi!