ANASAYFA Telefon iPhone 16 Pro ekran parlaklığı ile göz kamaştıracak!

iPhone 16 Pro ekran parlaklığı ile göz kamaştıracak!

Yeni bir sızıntıya göre, iPhone 16 Pro, iPhone 15 Pro’ya göre %20 daha fazla ekran parlaklığı sunacak.
yazar
Didem
Editör
iPhone 16 Pro ekran parlaklığı ile göz kamaştıracak!

Ekran tepe parlaklığı bir telefonun sunabileceği maksimum parlaklık seviyesidir. Yeni bir iddiaya göre, iPhone 16 serisinin yıldızı 'Pro' modeli, selefinden %20 daha parlak olacak.

iPhone 16 Pro Ekran Parlaklığı Detayı Sızdırıldı

iPhone 16 Pro'nun iPhone 15 Pro'ya kıyasla daha parlak bir ekran sunacağı iddia edildi. Sızıntıya göre manuel veya tipik en yüksek parlaklık, iPhone 15 Pro'nun 1000 nit derecesine kıyasla %20 daha yüksek olan 1200 nit olacak.

Sızıntı ayrıca telefonun 1600 nit “uyarılma” parlaklığı sunacağını da iddia ediyor. Hem iPhone 14 Pro hem de 15 Pro zaten Yüksek Parlaklık Modunda (HBM) 2000 nite kadar çıktığı için bu biraz kafa karıştırıcı. iPhone 15 Pro, HDR içeriğini gösterirken 1600 nit en yüksek parlaklığa ulaşıyor.

iPhone 16 Pro ekran parlaklığı 1600 nit tepe noktasına kadar yükselecek ve 'HDR' görüntü kalitesi sunacak.

Bilmeyenler için, modern akıllı telefonlar, farklı aydınlatma koşullarına bağlı olarak farklı en yüksek parlaklık seviyelerine ulaşacak şekilde programlanmıştır. Farklı terimler olsa da kavram oldukça basittir. 

Manuel veya tipik en yüksek parlaklık, telefonun iç mekan (çok parlak olmayan) aydınlatma koşullarında ulaşacağı maksimum parlaklığı ifade eder. Bir sonraki adım, güçlü dış mekan aydınlatma koşullarında daha yüksek parlaklığa olanak tanıyan HBM'dir (Yüksek Parlaklık Modu). Tüm bunlara ek olarak bazı modern akıllı telefonlar, HDR içeriği için inanılmaz derecede yüksek bir yerel zirve parlaklığına olanak tanıyor. Bu durumda içeriğe bağlı olarak ekranın yalnızca küçük bir kısmı yüksek parlaklık seviyesine ulaşıyor.

Telefonum Hacklendi Mi? Bunu Anlamanın 6 Yolu

Telefonum Hacklendi Mi? Bunu Anlamanın 6 Yolu