Kategoriler
Oyun

The Elder Scrolls 6 Sadece XBox İçin Çıkabilir!

The Elder Scrolls 6 veya diğer adıyla Skyrim, RPG türünde The Witcher serisi ile birlikte Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olarak oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Serinin 6. oyunu olacak olan oyun hakkında çıkan bazı dedikodular sadece Xbox’a özel çıkabileceğini düşündürüyor.

Söylentiler hala belirsizliğini korurken yeni bir gelişme daha yaşandı ve söylenti yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor olabilir. Oyun konsolu Xbox’un başkanı Phil Spencer bu söylentiler hakkında sorulan soruya verdiği cevapla gerçek olabileceğini düşündürdü.

Phil Spencer, öncelikle Starfield oyununun sadece Xbox için çıkacağını söyledi ve The Elder Scrools 6’nın XBox’da çıkmasının diğer platformları cezalandırmaktan ziyade Xbox kullanıcılarına eksiksiz bir deneyim sunma çabasının ürünü olduğunu ekledi.

The Elder Scrolls 6 PC’ye Çıkacak Mı?

Xbox ve Bethesda

Microsoft ve Xbox geçtiğimiz yıllarda iyi bir iletişim ve iş birliğine sahip bir tutum sergiliyor. Bu ilişkinin sonucu olarak hem Windows, hem de Xbox için yayınlanması hala daha mümkün olan Elder Scrolls VI‘nın, PlayStation cephesinde yayınlanması ise çok zor gözüküyor.

Daha çok anılan adı ile Skyrim oyununun hangi platformlara çıkacağı henüz net değil ve oyunun çıkmasına bir kaç yıl daha olduğu düşünüldüğünde henüz bunları konuşmak için erken gibi gözüküyor. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili en önemli ipucu ise The Elder Scrolls serisinin yönetmeni ve öncülerinden birisi olan Todd Howard‘dan geldi ve serinin altıncı oyunun 2026 yılına kadar sürebileceğini belirtti.

Xbox konsolu ile oynanabilen diğer oyunlar gibi Bethesda Game Studios’a ait Elder Scrolls VI’nın da çıktığı ilk günden itibaren Game Pass’a gelmesi ve aylık ücret ile 100’lerce Xbox oyunu ile birlikte erişilebileceğini söylemek ise mümkün. Yeni çok pek çok oyunun 300 ila 600 TL arasında bulunduğu düşünüldüğünde Game Pass sayesinde 30 ila 45 TL arasında değişen aylık paketler sayesinde kolayca erişilebilecek.

Yazar Oğuzhan Uygun

Yazar, çizer, yazılım geliştirici ve teknoloji takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir