Kategoriler
Oyun

Ubisoft Plus servisi Xbox’ta desteklenecek

Teknoloji ve donanım odaklı bir etkinlik olarak bilinse de CES oyun sektörüne de hitap ediyor. Öyle ki Ubisoft tarafından yapılan özel tanıtımlarda, Ubisoft Plus olarak adlandırılan servis için Xbox desteğin artırılacağı belirtildi. Üstelik ilk aşamada Xbox oyun konsolları için destek sağlayacağını duyurulması servisin kısa süre içerisinde daha popüler hale geleceğini de net bir şekilde gösterdi.

Ubisoft Plus Xbox’a geliyor

Oyun sektörünün önde glen şirketlerinden bir tanesi olan Ubisoft’un oyun üyelik servisi olarak geliştirdiği Ubisoft Plus kısa süre içerisinde sektörde dikkat çekti. Platform dahilinde 100’ü aşkın bilgisayar oyununa erişim sağlayan ve bazı özel oyun içeriklerine de erişebilen kullanıcılar, bu platformu benimseyerek tercih etmeye başladı. CES 2022’de yapılan tanıtımlar ve duyurularda Ubisoft Plus servisinin Xbox platformlarında destekleneceği ve böylece oyuncuların daha fazla oyuna uygun fiyatlar ile erişilebileceği ifade edildi.

Henüz Ubisoft Plus’ın EA Play gibi Xbox Game Pass Ultimate aboneliği içerisine dahil edilip edilmeyeceği bilinmiyor ve yeni dönem için net bir tarih verilmiyor. Ancak oyuncular arasında Game Pass Ultimate özelinde bir beklenti doğmuş durumda ve iki dev isim ileride böyle bir sürprizi gerçek anlamda yapabilir. Eğer bu olursa Game Pass Ultimate’nin oyun arşivi Ubisoft Plus ile bir anda inanılmaz büyük hale gelebilir. Bu arada Ubisoft bugün bir oyun duyurusu daha yaptı. Firma Twitter’dan yolda olan Rainbow Six: Extraction‘ın Xbox Game Pass’a (PC ve Xbox için) ilk günden ekleneceği duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir