Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp Desktop, Windows 11 tasarımıyla güncelleniyor

WhatsApp Desktop olarak adlandırılan özel sürüm için geliştirici ekipten sürpriz bir çalışma geldi. FireCube tarafından yapılan paylaşımlara göre WhatsApp Desktop sürümüne Beta versiyonlarında yeni bir tasarım değişikliğine gidildiğ ibelirtildi. Yeni ve eski sürümler arasında ortaya çıkan farkları detaylı bir şekilde paylaşan hesap, Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşım ile kısa süre içerisinde dikkat çekti.

WinUI 2.6 tasarım kriterleri ile yeniden şekillendirilen ve tasarlanan WhatsApp masaüstü uygulaması, böylece Windows 11 kullanan kullanıcıların işletim sistemi ile daha uyumlu bir uygulamaya sahip olmasını sağlayacak.

WhatsApp Desktop Tasarım değişikliklerinde neler var?

Beta sürümünde Windows 11 tasarım diliyle uyumlu yuvarlak radyo düğmeleri, açılır menüler ve daha fazla öğe fark ediliyor. Bununla birlikte, kesinlikle devam eden bir çalışma söz konusu ve hala Windows 11 ile tutarsız olan bazı kullanıcı arayüzü öğeleri mevcut.

Denemek için WhatsApp Beta‘yı Microsoft Store’dan kendiniz indirebilirsiniz. Beta hem Windows 10 hem de Windows 11’de çalışır durumda ancak devam etmek için çoklu cihaz desteği beta sürümüne kaydolmanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir