Kategoriler
Teknoloji Haberleri

WhatsApp Masaüstüne İki Aşamalı Doğrulama Geliyor

WhatsApp’ın güvenli bir şekilde kullanılması adına pek çok özellik geliştirilirken yeni özellikler masaüstü ve web sürümlerini kapsayacak. Konu ile ilgili gündeme gelen haberlere göre daha güvenli bir şekilde kullanım sunmak ve dolandırıcılık gibi olumsuz olayların yaşanmasını önlemek adına iki adımlı doğrulama sistemi getirilecek. Hem masaüstü uygulamasında hem de WhatsApp web sürümünde desteklenecek olan bu yenilik, böylece kullanıcıların 3. kişiler tarafından hesaplarına giriş yapılmasını engelleyecek.

Bilindiği üzere 4 cihaza kadar WhatsApp Web kullanımını ana telefondan bağımsız bir şekilde desteklemeye başlanmıştı. Ancak özellik, bazı mağduriyetlerin yaşanabileceğini de göstermişti. Bu tür sorunlara yer vermek istemeyen WhatsApp geliştirici ekibi, iki aşamalı doğrulama sistemi ile güvenliği sağlamak istiyor.

İki aşamalı doğrulama etkinleştirilip devre dışı bırakılabilecek

WhatsApp, Touch ID veya Face ID ile uygulamanın kilidinin açılmasıyla dolandırıcılıkların önüne geçmeye çalışsa da hala hesabını kaybeden veya dolandırılan birçok insan var. İki adımlı doğrulama ile uygulamanın hedefi kullanıcılarına daha güvenli bir iletişim platformu sağlamak. Bununla birlikte çoklu cihaz işlevselliğini de arttırmaya hazırlanan WhatsApp, telefonunuzun yakında olmasına ihtiyaç duymadan hatta telefonunuzu açmadan masaüstü ve web uygulamasına erişebilmek için de çalışmalarını sürdürüyor. İki adımlı doğrulama ile de kullanıcıların güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecek.

Hesabınızın kaydını oluştururken 6 haneli kodu girdikten sonra hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN istenecek. WhatsApp, iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkün olacak. Bu özellik ile de telefonunuzu kaybettiğiniz veya PIN kodunuzu hatırlamadığınız anlarda mağdur olmamanızı sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir