Kategoriler
Mobil

Redmi K50 Pro kamera özellikleri neler olacak?

Realme’nin en güçlü modellerinden birisi olacak Redmi K50 Pro ile ilgili yeni bir sızıntıya yaşandı. Sızıntıda telefonun kamera özelliklerine vurgu yapılırken telefonun bugüne kadar en iddialı kameraya sahip olacağı vurgulandı tanınmış teknoloji analistleri ve uzmanları tarafından yapılan bu sızıntılar da telefonda yer alacak sensörlerin sektördeki amiral gemileri ile yarışabilecek düzeyde olacağı belirtildi. bu açıklamaların gündeme gelmesi telefon için beklentileri daha da arttırıldı Zira Xiaomi 12 tanıtımı ile karşımıza çıkan sensörler Redmi K50 Pro’da yer alacak.

İşte Redmi K50 Pro kamera özellikleri

Redmi K50 Pro, Xiaomi 12’de bulunan kamera sensösrüne sahip olacak. Bunun yanı sıra cihazın diğer teknik özellikleri de netlik kazanmaya başladı. Öne çıkan bilgilere göre Redmi K50 Pro, 120Hz yenileme hızını destekleyen 6.67 inç AMOLED ekranla gelecek. Ekrana ek olarak cihaz, 120W hızlı şarjı destekleyen 4700 mAh pil ve MIUI 13 arayüzüyle piyasaya sürülecek. Tasarım tarafında ise Redmi K50 Pro arka tarafında, sol üst köşeye yerleştirilmiş bir kamera modülüyle gelecek. Üç kamera sensörünü barındıracak olan bu modül, aynı zamanda LED flaş’a da ev sahipliği yapacak.

İşlemci hakkında ise yine bazı bilgiler mevcut. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi, Redmi K50 serisinde Dimensity 9000 yonga setine yer vereceğini onayladı. Giriş ya da orta segment modellerden biri bu işlemciyle gelirken, Redmi K50 Pro’nun ise Snapdragon 8 Gen 1 ile gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir