Kategoriler
Otomobil

Tesla Cybertruck üretimi ne zaman başlayacak?

Otomobil dünyasının en popüler modellerinden bir tanesi olan Tesla CyberTruck tanıtımın üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına karşın şirket tarafından hala tanıtılmadı. Arka arkaya gelen erteleme iddiaları sonrasında hayal kırıklığı olarak değerlendirilmeye başlanan yeni araç modeli için yeni bir sızıntı daha yaşandı. Yapılan sızıntıda ise aracın 2023 tarihi itibari ile üretime gireceği ve üretim süreci sona erdikten sonra satışa çıkacağı vurgulandı.

Cybertruck ertelemeleri devam ediyor

Yapılan bu paylaşımlar yeni bir gecikmenin daha olduğunu gösterdi. Zira yapılan son güncellemelerde özel elektrikli kamyonun 2022 yılı içerisinde üretileceği belirtilmişti. Tesla’dan üretimin ertelenmesi konusunda henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak Cybertruck’ın sipariş sayfasında üretimin 2022’de başlayacağı konusunda verilen referans kaldırılmış durumda. Sayfanın tasarım bölümünde daha önce “Yapılandırmanızı 2022’de üretimin başlamasına kısa bir süre kala tamamlayabilirsiniz” şeklinde bir ifade bulunuyordu. Ancak artık bu cümlede “2022’de” kısmı yer almıyor.

Tesla’nın Cybertruck üretimi konusunda sıkıntı yaşadığı bir sır değil. Şirketin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz kasım ayında Twitter’dan Cybertruck hakkında gelen bir soruya “2021’in tedarik zinciri için bir kabus” olduğunu söyleyerek yanıt vermişti. Musk, 26 Ocak’ta yıllık finans raporunun değerlendirileceği toplantıda konu hakkında daha fazla detay paylaşılacağını da belirtmişti.

Reuters’ın haberine göre, Tesla Cybertruck üretimine önce sınırlı kapasitede başlayacak ve sayıyı daha sonra artıracak. 2019’da Cybertruck’ın tanıtıldığı etkinlikte kamyonetin üretiminin 2021’in sonlarında başlayacağı belirtilmişti. 2021’in ocak ayındaki finans raporu değerlendirme toplantısında ise 2021’de az sayıda aracın teslim edilebileceğini ve 2022’de daha büyük kapasiteli üretimin başlayacağı açıklanmıştı. Daha sonrasında ise kamyonetin yollara çıkışı 2022’ye ertelenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir