ANASAYFA Mobil Apple Etkinliği 2024: Tanıtılan Tüm Yeni Ürünler

Apple Etkinliği 2024: Tanıtılan Tüm Yeni Ürünler

Yeni iPad'ler, Apple Pencil Pro ve daha fazlası ‘Apple etkinliği 2024’ lansmanında tanıtıldı.
yazar
Didem
Editör
Apple Etkinliği 2024: Tanıtılan Tüm Yeni Ürünler

Yeni iPad'ler, Apple Pencil Pro ve daha fazlası ‘Apple etkinliği 2024’ lansmanında tanıtıldı. 

Apple’ın ‘Let Loose’ adlı 2024 lansmanı ses getirdi. İşte, ABD’li teknoloji devinin bu haftaki lansmanda görücüye çıkardığı yeni cihazlar!

Apple Etkinliği 2024: Tanıtılan Tüm Yeni Ürünler

Apple, aralarında OLED ekranlı ve M4 çipli yeni iPad Pro modelleri, yeni 11 inç ve 13 inç iPad Air modelleri ve Apple Pencil Pro da bulunduğu çok sayıda yeni cihaz ve aksesuarı duyurmak için bu hafta yılın ilk etkinliğini düzenledi. iPad Pro için Magic Keyboard yeniden tasarlandı.

Etkinlik yaklaşık 40 dakika sürdü, ancak önemli duyuruları özetleyen bir videoyu yalnızca sekiz dakika içinde paylaştık. Yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tüm etkinlik incelememize bşr göz atın.

Apple, M4 Çipli, OLED Ekranlı ve Daha Fazlasına Sahip Yeni iPad Pro'yu Duyurdu

Yeni 11 inç ve 13 inç iPad Pro modellerinde M4 çip, artırılmış parlaklığa sahip OLED ekranlar, daha ince bir tasarım, yeni Uzay Siyahı renk seçeneği, cihazların yatay kenarına taşınan bir ön kamera/Face ID sistemi karşımıza çıktı.

ABD'de 11 inç iPad Pro şu anda 999 dolardan, 13 inç iPad Pro ise 1.299 dolardan başlıyor. Cihazlar şimdi sipariş edilebilir ve 15 Mayıs'ta piyasaya sürülecekler.

Apple Yeni iPad Air Modellerini Duyurdu: M2 Çip, İlk 13 İnç Model ve Daha Fazlası

Yeni 11 inç ve 13 inç iPad Air modellerinde M2 çip, cihazların yatay kenarında ön kamera, Wi-Fi 6E desteği, yeni renk seçenekleri ve birkaç küçük değişiklik daha bulunuyor.

Apple ilk kez iPad Air'i iki ekran boyutunda sunuyor. ABD'de 11 inçlik model 599 dolardan, 13 inçlik model ise 799 dolardan başlıyor. Cihazlar şimdi sipariş edilebilir ve 15 Mayıs'ta piyasaya sürülecekler.

Apple Pencil Pro, Yeni Sıkma Hareketi, Dokunsal Geri Bildirim, Bul Gibi Özelliklerle Tanıtıldı

Söylentilere göre Apple Pencil Pro birçok yeni özellik içeriyor.

Bir araç paleti açmak için Apple Pencil Pro'yu sıkıştırabilirsiniz. Dahili jiroskop, kullanıcıların şekilli kalem ve fırça araçlarının hassas kontrolü için kalemin gövdesini döndürmesine olanak tanıyor. Kaybolması halinde Apple Pencil Pro'nun konumunu Bul uygulamasından da takip edebilirsiniz ve belirli eylemler için dokunsal geri bildirimi desteklediği biliniyor.

Apple, 299 Dolardan Başlayan Yeni iPad Pro İçin Yeniden Tasarlanan Magic Keyboard'u Duyurdu

Yeni iPad Pro için yeniden tasarlanan Magic Keyboard'un temel yeni özellikleri arasında alüminyum avuç içi dayanağı, daha büyük bir izleme dörtgeni ve parlaklık, ses yüksekliği ve daha fazlası için kısayollar içeren bir dizi işlev tuşu yer alıyor.

Yeni Magic Keyboard yalnızca M4 çipli yeni iPad Pro modelleriyle uyumludur. Siyah beyaz renkte mevcuttur ve ABD fiyatı 11 inçlik model için 299 dolar ve 13 inçlik model için 349 dolardır.

iPad 9 Üretimi Durduruldu, iPad 10 Şimdi 349 Dolardan Başlıyor

Bu hafta yalnızca iPad Pro ve iPad Air güncellenirken Apple, iPad serisinin alt ucunda bazı değişiklikler yaptı.

İlk olarak Apple, Lightning bağlantı noktasına sahip dokuzuncu nesil iPad'i durdurdu. İkincisi, Apple, USB-C bağlantı noktasına sahip onuncu nesil iPad'in başlangıç fiyatını ABD'de daha önce 449 dolardan 349 dolara düşürdü.

iPad mini'de herhangi bir değişiklik yok.

İnsan beyni yapısı muhteşem detaylar ile gözler önüne serildi!

İnsan beyni yapısı muhteşem detaylar ile gözler önüne serildi!